http://mischko.livejournal.com/13630.html
Summer vacation 2008(кооператив "Нептун", Донузлавська коса, смт. Мирний, Євпаторійський район, Крим
Не дуже хотів піднімати цю тему, але її першим підняв мій жж-друг [info]wlodek в своєму дописі "Не треба їздити до Криму". Я вже давно помітив, що в середовищі середнього класу України популярна думка, про те, що Крим це гівно, їздять туди лише жлоби, а Туреччина і Єгипет (або ще якась країна з візою по прибуттю) це набагато краще та ще й дешевше.

З цією думкою погоджуюсь лише частково, бо для мене відпочинок це не все включено в барі і їдальні і не великий басейн в центрі готельного комплекса,а щось інше.

По-перше - це компанія з якою ти їдеш відпочивати. Мені пощастило - зібралась невелика компанія з друзів, яким вдалось взяти відпустку саме на ці дні.
По-друге - пляж має бути чистим і не overcrowded. Хто відпочивав в Туреччині, або в Єгипті знає, що пляжі як правило, діляться між готелями першої, другої, третьої, n-ї лінії, і в загальному тобі доводиться сидіти доволі далеко від самого моря. Я вже мовчу про південний берег Криму - в Алушті влітку 2004 о 9.00 рушника не було де покласти.
Отже відпочивати слід в місцях не окупованих туристами. Це наклада певні незручності - відсутність розвиненої торгівельної інфраструктури, розваг, але ми їхали не за тим - ми їхали за чистим морем (пару раз до берегу підпливали дельфіни) і за чистим практично безлюдним пляжом.
Людей на пляжі було дійсно небагато - на відстані 100м можливо людей 20 - не більше. Завдяки цьому ми могли абсолютно безпроблемно забігати в море.
Саме море було дуже прозоре і досить пологе - до глибини можна було йти метрів 40. Це нагадувало коралове узбережжя Шарм-ель-Шеху, але ноги не ранились, адже під ногами пісок і дрібний ракушняк.

На косі було обладнано майданчи для волейболу і незабаром знайшлась компанія хлопців з Хмельницького, з якими ми декілька днів в перервах між купанням грали в ручний м'яч.

Наша дача знаходилась на іншому боці коси - на березі соленого озера Донузлав. Взагалі за цю дачу господарі взяли з нас $75 з людини за 10 днів, але це по дружбі, Реально найдешевша пропозиція в тому місці - $30 в день за двомісний номер. Щоправда всі дачі обладнані всіма зручностями: туалет в будинку, бойлер з гарячою водою і т.д. В нас в номері ще було супутникове ТБ. До того ж в нас був мангал, холодильник, газова плита (на балонах) - душ (бойлер), два туалети.
Узагальнюючи - ніколи не їдьте в Крим невідомо куди - вам найперше будуть пропонувати найгірші варіанти. Краще домовтесь з людьми які вже відпочивали, або з місцевими, щоб вони підшукали вам пристойний варіант за достойну ціну.
В Криму ціни високі лише на ПБК і в невеличких селищах на березі. В Євпаторії ми купили м'ясо за 40грн. кілограм - це пристойна ціна. Аналогічно в Мирному можна було знайти все набагато дешевше, ніж на Південному Березі.
Ми жодного разу не пожалкували, що замість 7 днів в турецькому 5* готелі в Аланії поїхала в Крим.
Мало того що Аланія вилилась в $550 з людини без екскурсій, так ще й готель виявивсь забитий представниками народу-богоносця. Ми ж на двох з дружиною потратили $700,але побачили Бахчисарай, Чуфут-Кале, Севастополь, Херсонес і щей весело відпочили з компанією.
Єдиний мінус відпочинку - просто жахливе транспортне сполучення Західної України з Кримом. Це добре, що зі Львова під акцію в Сімферополь можна долетіти за 100грн. літаком Візз Ейр. А з Чернівців треба їхати 1.5 доби в душному вагоні. Тому ми їхали через Київ, а назад повертались у Харків зручним новим українським вагоном, нічним поїздом.